Eskoop Sanayi Sitesi

Türk Öğün, Çalış, Güven!
Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

ÇEVRE SAHA VE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

Çevreye kuruluşundan bugüne her zaman titizlikle değer vermiş olan ESKOOP tarafından 1991 yılında başlatılan ağaçlandırma çalışmaları sonucunda, bölgeye 11.000 ağaç dikilmiştir. ESKOOP, bölgede yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla yetinmemiş, gelecek kuşaklara daha sağlıklı bir çevre bırakabilmek için ağaçlandırma çalışmalarını her geçen gün daha da arttırmıştır.

 ESKOOP olarak Sitemizde ağaçların ve çimlerin bakımları, bahçıvanımız tarafından titizlikle takip edilmekte, zamanında budama ve bakım işleri yapılmaktadır.  Havuz etrafında kuruyan ve rüzgar sebebiyle havuzdan taşan klorların zarar verdiği bölgelere bodur bitki ekimi yapılmaktadır.

SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER

Eskoop Atatürk Kültür Merkezinde her yıl yaklaşık 10-15 adet seminer, toplantı, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinlikler yapılmaktadır. Ayrıca İ.O.S.B’ye mensup sanayi sitelerinin genel kurulları da burada yapılmaktadır. Ayrıca Ramazan aylarında, site yönetimimiz tarafından tüm üyelerimize ve site sakinlerine, havuz başında 1000 kişinin katıldığı bir iftar yemeği verilmekte ve site sakinlerimizin kaynaşması sağlanmaktadır.

EĞİTİM FAALİYETLERİ

Kooperatifimiz mülkiyetinde bulunan ve genel kurul kararlarıyla eğitim-öğretim amacına tahsis edilmiş arazi ve binalarda mesleki eğitim vermek amacıyla kurulması planlanan meslek okullarıyla alakalı işbirliği yapmak ve Avrupa Birliği’nin ilgili eğitim fonlarından yararlanmak üzere yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda, projelerimizin yaratmış olduğu heyecan ve takdirle beraber, kooperatifimiz Avrupa Mesleki Eğitim Kuruluşları Birliği – EVBB ‘ye Malta’da 04.10.2017 tarihli olağan Genel Kurulu’nda üye kabul edilerek Türkiye’den bu önemli kuruluşun tek üyesi olma özelliğini kazanmıştır.

Yeditepe Üniversitesi ile yaptığımız anlaşmaya istinaden, Eskoop Sanayi Sitesi Yeditepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun kurulması için 08.03.2019 tarihinde Yeditepe Üniversites ile S.S. Eskoop Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Üst