Eskoop Sanayi Sitesi

Türk Öğün, Çalış, Güven!
Hakkımızda

Hakkımızda

S.S.ESKOOP Sanayi Sitesi, İstanbul’un ve ülkemizin en önemli organize sanayi bölgelerinden biri olan İkitelli OSB  bünyesinde faaliyet gösteren 37 kooperatiften biridir. 25 hektar(250.000 metrekare) alan üzerine kurulmuş, 934 adet bağımsız işyerinden oluşan ve 518 adet ortağı bulunan , sektör olarak da metal, makine, elektrikli ev aletleri, plastik, tekstil, kimya, matbaa ve diğer meslek gruplarından oluşan ve  10.000 kişiye istihdam sağlama kapasitesine sahip  olan ESKOOP Sanayi Sitesi, bölgenin en büyük kooperatiflerden birini oluşturmaktadır.

ESKOOP Sanayi Sitesi; mimari yapısı, inşaat ve yapı kalitesi, çevre düzeni ve yeşil alanları başta olmak üzere özellikle de altyapı, arıtma tesisi ve site bloklarının altında bulunan 6 kilometre uzunluğunda 2x2 metrekarelik galerisi ile Uluslararası alanda örnek gösterilebilecek bir sanayi sitesi  konumundadır.

ESKOOP Sanayi Sitesi; 2000 araçlık açık otoparkı ve 800 araçlık kapalı otoparkı ile en iyi hizmet için planlanmış olup, modern altyapısında su, elektrik, vb. hizmetleri en iyi şekilde ve kendi sorumluluğu altında ortaklarına sunmaktadır.

ESKOOP yönetimi yukarıda sayılan bazı görev ve sorumluluklarının yanı sıra, bölgede modern bir sanayi sitesinin gelişimini tesis ederek ve işletmelere en iyi altyapı imkanlarını sağlayarak ülke kalkınmasında üstüne düşen görevi başarıyla yerine getirmeye çalışmaktadır.

ESKOOP Sanayi Sitesinin Katılımcılarına Sunduğu Hizmetler

- Elektrik (ucuz, temiz ve kesintisiz enerji)

- Su

- Telefon, internet, haberleşme

- Yeterli otopark

- Güvenlik

- Çevre ve Temizlik hizmetleri

- Sorunsuz üretim ve uygun ticaret ortamı

- Sosyal etkinlikler

- Sektörel eğitim

- Sağlık Hizmetleri (OSGB)

- İtfaiye (Acil müdahale merkezi)

- KOSGEB

- Camii

- Sosyal alanlar

Üst