Eskoop Sanayi Sitesi

Türk Öğün, Çalış, Güven!
Meslek Yüksek Okulu Projesi

Meslek Yüksek Okulu Projesi

ESKOOP mülkiyetinde bulunan ve genel kurul kararlarıyla eğitim-öğretim amacına tahsis edilmiş arazi ve binalarda mesleki eğitim vermek amacıyla kurulması planlanan meslek okullarıyla alakalı işbirliği yapmak ve Avrupa Birliği’nin ilgili eğitim fonlarından yararlanmak üzere yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda, projelerimizin yaratmış olduğu heyecan ve takdirle beraber, kooperatifimiz Avrupa Mesleki Eğitim Kuruluşları Birliği – EVBB ‘ye Malta’da 04.10.2017 tarihli olağan Genel Kurulu’nda üye kabul edilerek Türkiye’den bu önemli kuruluşun tek üyesi olma özelliğini kazanmıştır.

Yeditepe Üniversitesi ile yaptığımız anlaşmaya istinaden, Eskoop Sanayi Sitesi Yeditepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun kurulması için çalışmalar hızlandırılmıştır, 08.03.2019 tarihinde Yeditepe Üniversitesi ile S.S. Eskoop Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi arasında iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Anlaşma ve protokolü yapılan ESKOOP Yeditepe Üniversitesi MYO için Hazırlık okumak üzere Yeditepe Üniversitesi'nin Kayışdağı kampüsünde şu anda 150 öğrencimiz fen hazırlık eğitimi almaktadır.

Üst